Sześć sposobów na zabicie swojego samochodu.

Warsztat samochodowy Gdynia 2

Posiadanie samochodu może być snem lub koszmarem w zależności od tego, jak dobrze dbasz o swój pojazd, mówi główny mechanik z warsztatu samochodowego Gdynia MKtyre. Oto sześć rzeczy, które robi wielu kierowców, a mają one bardzo negatywny wpływ na samochód i wasz portfel:

i

Ignorowanie kontrolek „Check engine”.

Zignorowanie tego typu komunikatów może spowodować poważne problemy z silnikiem i kosztowne naprawy. Dodatkowo z powodu nie prawidłowej pracy silnika mogą znacząco wzrosnąć wydatki na paliwo.

i

Zaniedbywanie zmian płynów i filtrów.

Do obsługi i ochrony systemów i komponentów pojazdów potrzebnych jest wiele płynów. Kontrola poziomu płynów regularnie, wraz z filtrami, pomaga zapewnić, że pojazd działa niezawodnie i wydłuża jego żywotność.

i

Zaniedbywanie opon.

Opony pojazdu należy regularnie sprawdzać pod kątem uszkodzeń i głębokości bieżnika. Znacząco zużyte opony mogą negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo, przyczepność i spalanie.

i
Nie przestrzeganie harmonogramu obsługi.

Ponieważ wiele części samochodowych i elementów zużywa się lub ulega uszkodzeniom w czasie, pojazdy muszą być regularnie serwisowane w celu optymalnego działania. Rutynowe inspekcje i terminowe naprawy pomogą sprawić, aby samochód działał sprawnie i pomoże uniknąć droższych napraw w trakcie jazdy.

i
Utrzymywanie brudnego samochodu.

Pozostawienie samochodu zbyt długo bez mycia prowadzi do gromadzenia się szkodliwych chemikaliów i brudu, zwiększa to ryzyko korozji. Brudne szyby zmniejszają widoczność niezbędną do bezpiecznej jazdy.

i
Bycie nie poważnym kierowcą.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ruch w ruchu, ekstremalne warunki pogodowe, szorstkie drogi czy ciężkie ładunki, czasami trudno jest ograniczyć niekorzystne warunki prowadzenia pojazdów. Jednak można jeździć inteligentnie i poprawiać zużycie paliwa, obserwując ograniczenia prędkości; unikanie agresywnej jazdy, w tym szybkich startów i zatrzymań; nie ciągnąc zbędnych przedmiotów; i utrzymywanie pojazdu w prawidłowy sposób.

i
Ponieważ opieka nad samochodem nie zawsze jest priorytetem dla właścicieli samochodów, mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że robią rzeczy, które mają niekorzystny wpływ na osiągi, bezpieczeństwo i wartość samochodu. Rutynowa konserwacja prowadzi w kierunku zaoszczędzenia pieniędzy, uniknięcia bólów głowy i ochrony inwestycji w samochody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *