Niesprawne wtryskiwacze. Czego należy się spodziewać?

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat mktyre

Problem z odpaleniem diesla? Częstą przyczyną może być brak należytej kontroli wtryskiwaczy, lekceważenie sygnałów ostrzegawczych. Brak działania w temacie wtryskiwaczy, na pewno wpędzi właściciela pojazdu w duże koszta naprawy. Okazuje się, że już po około 200 tys. km wtryskiwacze w dieslach zaczynają szwankować. Jeżeli silnik będzie pracował przy zużytych wtryskiwaczach, zaczną się pojawiać najróżniejsze zniszczenia.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat mktyre

Jak rozpoznać, że wtryskiwacze są zużyte i wymagana jest ingerencja mechanika? Jakiego rodzaju szkody mogą narobić zużyte wtryskiwacze? Ile będzie trzeba zapłacić za naprawę szkód powstałych w wyniku jazdy na zużytych wtryskiwaczach?

Zużyte wtryskiwacze objawy

Zużycie wtryskiwaczy to ogromny problem, dlatego też warto „słuchać” i obserwować samochód. Będzie nam dawał znać, kiedy mogą pojawić się problemy ze wtryskiwaczami. Jakie objawy wskazują, że należy zabrać się za wtryskiwacze?

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat mktyre

Przede wszystkim problem z każdorazowym rozruchem auta, to znak, że czas sprawdzić wtryskiwacze. W trakcie jazdy zauważalne niestabilne obroty biegu jałowego. Do tego należy dodać sytuację, kiedy pojazd dymi na czarno, a w trakcie jazdy wyczuwane są wibracje. Kiedy kierowca zaobserwuje regularne zbyt wysokie zużycie paliwa, to również powinien zainteresować się stanem wtryskiwaczy.

Zużyte wtryskiwacze szkody

Nieszczelne wtryskiwacze (wewnętrzne nieszczelności) prowadzić mogą do problemów z odpowiednią dawką rozruchową, co automatycznie przełoży się na dłuższe kręcenie rozrusznikiem, przez co element ten ulega zniszczeniu. Równocześnie szybko zużywa się akumulator, który będzie wymagał wymiany. Wymiana akumulatora to koszt około 250-300 zł. Regeneracja rozrusznika kosztuję trochę więcej.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat mktyre

Problematyczny „dwumas”. Dwumasowe koło zamachowe będzie się znacznie szybciej zużywało, kiedy wtryskiwacze w aucie nie działają należycie. Okazuje się, że już po około 60 tys. km przebiegu mogą zostać w pełni zużyte. Awaria tego typu wymaga demontażu skrzyni biegów, a koszt pracy mechanika to kilkaset złotych. Do tego doliczyć trzeba zakup nowego koła zamachowego, czyli koszty idą już w tysiące złotych.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat mktyre

Zużyte wtryskiwacze mogą negatywnie wpływać na silnik, prowadząc do jego przegrzania. Następuje stopienie tłoków oraz pęknięcie głowicy, co generuje ogromne koszty. Sama wymiana głowic to koszt około 2000 zł. Stopienie tłoków sprawia, że jedynym rozwiązaniem będzie poszukiwanie nowego silnika.

wulkanizacja gdynia wymiana opon warsztat mktyre

Zapychający się filtr sadzy, czyli kolejne negatywne oddziaływanie zużytych wtryskiwaczy na elementy samochodu. Zapchany filtr automatycznie wpływa na większe zużycie paliwa. Naprawa filtru, poprzez jego regenerację, to koszt kilkuset złotych. Zakup nowego filtra to wydatek od 3000 zł w górę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *