Jak myć auto zimą?

volkswagon 698531 1280

Jak myć auto zimą?

Mycie auta zimą może być kłopotliwe. Pogoda nie sprzyja, wystarczy wyjechać z myjni i samochód dość szybko się zabrudzi. Jednak nie jest to argument, który powinien być podnoszony przez wszystkich tych, którzy nie palą się do mycia auta podczas zimowej aury. Samochody powinny być myte podczas okresu zimowego w miarę regularnie, gdyż pozwala to chronić pojazd przed pewnymi zdarzeniami. Na pewno poprzez mycie samochodu dbamy o lakier nadwozia, chronimy pojazd przed możliwością pojawienia się źródeł korozji.

Dlaczego należy regularnie dbać o czystość auta zimą?

Jak wiadomo jazda zimą, będzie wymagała zmagania się z niekorzystną aurą. Zalegające błoto, śnieg, do tego piasek i sól, sypany przez służby drogowe. Wszystko to będzie niekorzystnie wpływało na stan naszych samochodów. Pewnym jest niszczejący lakier nadwozia, możliwość pojawienia się korozji, czy zniszczenia podwozia. Z tych właśnie powodów nie wolno zapominać o prawidłowym zadbaniu o swoje auto w zimowych miesiącach.

Z jakiej myjni korzystać w trakcie zimy?

Bardzo ważne w trakcie dbania o własne auto, jest umiejętne wybieranie myjni. Co istotne, nie będzie miało znaczenia, czy wybierzemy myjnię ręczną, czy też mechaniczną. Najważniejsze to prawidłowe zabezpieczenie auta przed myciem. Mycie przy minusowych temperaturach wymaga, aby zabezpieczyć zamki w samochodzie, aby woda się do nich nie dostała. Dlaczego to tak istotne? Woda plus minusowe temperatury to gwarancja jej zamarznięcia. Przed każdym myciem samochodu, należy bardzo dokładnie go spłukać. To pierwszy punkt w planie, dopiero po skutecznie przeprowadzonym płukaniu można przystąpić do mycia samochodu.

Dokładne suszenie pojazdu

Po każdym myciu na myjni, należy bardzo starannie wysuszyć samochód, a szczególnie jego karoserię. To bardzo istotny element prac, gdyż dzięki temu karoseria nie będzie podatna na zamarzanie. Jeżeli nie ma możliwości korzystania z typowej myjni hybrydowej, z profesjonalnie przygotowanymi szczotkami, trzeba wyposażyć się w dobrej jakości szmatki, które pozwolą sprawnie wytrzeć auto, a przy okazji nie zniszczą lakieru.

Przeciwwskazania co do mycia samochodu zimą

Nie warto wybierać się na myjnię w okresie, kiedy mamy do czynienia ze stałymi, minusowymi temperaturami. Mycie w takich warunkach sprawi, że nawet najdokładniejsze suszenie, nie zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci w zakamarkach. Może dojść do zamarznięcia choćby uszczelek czy mechanizmów. Zabrania się również mycia w temperaturach minusowych komory silnika. Zgromadzona wilgoć może być niezwykle niebezpieczna dla elektroniki samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *