Skuteczny rozruch auta w warunkach zimowych

snow 1813463 1920

Zbyt niskie temperatury, a także podwyższona wilgotność, to najczęstsze przyczyny związane z problematycznym rozruchem auta. Co więc zrobić, aby codzienny, poranny rozruch auta przebiegał należycie? Jak przygotować i dbać o auto, aby nie zaskoczyło nas niemiłą niespodzianką z samego rana?

Należy na wstępie wskazać różnice pomiędzy czynnikami, które wpływają na poranny rozruch auta w samochodach z silnikami benzynowymi oraz silnikami diesla. Mianowicie przy autach z silnikami benzynowymi największym problemem jest wilgoć, a przy dieslach mowa o sprawnych świecach żarowych, które są wymagane do sprawnego rozruchu pojazdu. Dlatego nieprawidłowe dbanie o samochód może doprowadzić do codziennych, porannych zmagań przy jego rozruchu. Warto wiedzieć, że szczególnej uwagi wymaga akumulator, który może okazać się przyczyną nieodpalenia auta o poranku. Które jednak elementy samochodu i w jaki sposób muszą być sprawdzane?

Akumulator samochodowy

Żeby nie mieć problemów z rozruchem samochodu zimą, konieczna jest szybka praca rozrusznika. Jeżeli pojawiają się problemy z tym elementem, koniecznie sprawdza się, w jakim stanie jest akumulator. Oprócz tego uwadze nie mogą umknąć przewody plusowe i masowe, gdzie może pojawić się zjawisko korozji styków. Jeżeli chce się profesjonalnie sprawdzić poziom zużycia akumulatora, powinno się zaopatrzyć w tester pobierający wysoki prąd.

Świece żarowe w dieslach

Podczas rozruchu aut z silnikami diesla, niezwykle ważny jest stan świec żarowych. To one odpowiadają za podgrzewanie silnika, kiedy temperatura powietrza spada poniżej 5 stopni. Przepalone świece żarowe będą przyczyną problemów z rozruchem auta.

Regularna kontrola płynów

Właściciele samochodów powinni regularnie sprawdzać stan płynów. Chcąc unikać problemów z rozruchem auta w warunkach zimowych, należy kontrolować płyn chłodniczy. Można to wykonać za pomocą testera, który powinien posiadać każdy profesjonalny warsztat samochodowy. Zaleca się również wymianę płynu do spryskiwaczy na zimowy.

Wymiana filtru paliwa

Bardzo ważnym elementem każdego auta jest filtr paliwa, który może ulegać zabrudzeniom, co będzie miało konsekwencje przy porannym rozruchu. Dobrze jest zatem zadbać o to, aby filtr paliwa był sprawny, a kiedy to możliwe, warto po prostu go wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *